НАША ВІЗИТІВКА

Комунальний заклад «Світловодська спеціальна школа Кіровоградської обласної  ради»  функціонує з 1981 року як заклад, що   забезпечує реалізацію права дітей  з особливими освітніми потребами (з порушеннями зору та інтелектуальними порушеннями в поєднанні з вадами зору) на здобуття базової та повної загальної середньої освіти.

Школа розрахована  на 150 учнів, з  чисельністю класів -12.

В наш навчальний заклад приймаються :

-  діти зі зниженою гостротою зору (в тому числі  незрячі );

- з функціональними порушеннями зору (амбліопія, міопія, астенопія, порушення рефракції, косоокість).

В закладі працює  31 педагогічний працівник, із них 30 осіб має вищу освіту, 52% з загальної чисельності педагогічних працівників мають дефектологічну освіту.

Кількісний склад педагогічних і технічних працівників протягом навчального року становить 100%  від  кількості штатних одиниць за штатним розписом.

Режим роботи закладу – цілодобовий, затверджений в установленому порядку.

Заклад забезпечений сучасним технічним та медичним обладнанням:

• функціонує комп’ютерний клас
  • лінгафонний кабінет
  • інтерактивні дошки  (7)
  • тифлокомплекс для навчання незрячих дітей

Всі діти, які потребують оптичної корекції, забезпечуються окулярами. Під час освітнього процесу учні мають змогу користуватися індивідуальними освітлювальними приладами, лінзами, лупами різних модифікацій:

• консольні;
  • штативні настільні з високою кратністю збільшення;
  • лінійні;
  • асферичні  з пластмасовою ручкою;
  • з підсвічуванням;
  • окуляри бінокулярні з кратністю збільшення  2,5.

Для навчання незрячих дітей  застосовуються:

• прилади для письма рельєфно-крапковим шрифтом Брайля  за допомогою грифеля;
  • друкарська машинка для незрячих;
  • прилади для рельєфного малювання «Школяр»;
  • математичне приладдя (лінійки, транспортири, трикутники з рельєфними поділками), мовні електронні калькулятори для незрячих, тактильна таблиця множення;

Матеріальна база початкових класів відповідає сучасним вимогам для реалізації концептуальних підходів НУШ з урахуванням специфіки закладу:

• Брайлівські прилади для навчання грамоти (шестикрапка-тренажер, кубик-буква, рядок-азбука набірний, тактильна абетка);
  • дидактичні матеріали відповідно до вимог МОН України;
  • прилади для навчання письма плоским шрифтом (по Гебольду).
  • приладдя для трудового навчання та соціально-побутового орієнтування (сантиметрова стрічка з рельєфними поділками, спеціальні голки для незрячих, нагрудна збільшувальна лупа для рукоділля, ножі для незрячих, побутова техніка, посуд);
  • спортивний інвентар для уроків фізкультури та ЛФК (звукові м’ячі для різних спортивних ігор, сенсорні торбинки, ортопедичні килимки, гумові масажні килимки, профілактор Євмінова, інвентар для розвитку загальної та дрібної моторики);

З метою допрофесійної освіти, що дає змогу випускникам закладу здобувати професію масажиста, у закладі функціонує факультатив «Основи масажу». Уроки проводяться в спеціальному кабінеті, який оснащений:

• масажними столами;
  • ширмами;
  • тактильними муляжами внутрішньої будови тіла людини;
  • скелетом.

З метою соціалізації та адаптації незрячих дітей та дітей зі зниженим зором до умов суспільства у закладі створена достатня матеріально-технічна база для проведення занять з орієнтування в просторі. Кваліфіковані педагоги вирішують проблему просторового орієнтування, мобільності шляхом  формування в учнів позитивної мотивації, уявлення про замкнутий та відкритий простір. Незрячі учні оволодівають прийомами ходьби з супроводжуючим, технікою роботи з тростиною, правилами безпечного обстеження та вивчення приміщення. На цих уроках використовується спеціальне обладнання. Зокрема:

• тростини з наконечниками різної модифікації (телескопічні, розкладні, суцільні, комбіновані);
  • конструктор «Федотова»;
  • прилад «Орієнтир»;
  • тактильні компаси;
  • годинники (тактильні, пісочні);
  • об’ємні муляжі.

Школа має необхідне медичне обладнанням для корекції основних вад розвитку, яке забезпечує специфічну медикаментозну терапію, спеціальну лікувальну фізкультуру, застосування відповідного обладнання з метою ранньої діагностики офтальмологічних захворювань:

• «Лазерні сканери «СМ-4, СМ-5» - для стимуляції сітчатки ока;
  •  апарат для масажу очей «Бриз»;
  • акомодаційна лінійка по Коваленку;
  • таблиця  Сівцева – для визначення гостроти зору;
  • кварц, інгалятор.

З метою використання сучасних інтерактивних технологій придбано обладнання: 12 проекторів, 4 мультимедійні дошки, 3 інтерактивні дошки, обладнано комп’ютерний та лінгафонний кабінети, 3 збільшувальні  телевізійні прилади  (для  збільшення лінійних розмірів об’єкта до 5-25 разів та з функцією інверсії: зміна кольору  об’єкта  і фону на протилежний).

Для дітей з порушеннями  мовлення проводиться  корекційно-відновлювальна  робота вчителем-логопедом та педагогами на заняттях з розвитку мовлення з використанням логопрограм відповідно до клінічних проявів захворювань, психологічних особливостей  вихованців.

Для забезпечення освітньої діяльності  в школі  також обладнано: 2 ігрові кімнати, спортивна кімната, сенсорна кімната, 2 кабінети лікувальної фізкультури, кабінет ритміки, 7 спальних кімнат, кабінет психолога та соціального педагога, бібліотека, ігровий та спортивний майданчики, актова зала, кабінет з охорони праці, спеціально обладнаний офтальмологічний кабінет.

Всі діти закладу забезпечені безкоштовним п’ятиразовим харчуванням, яке здійснюється відповідно до перспективного 14-денного меню, за трьома  віковими категоріями:  від 6 до  10 років, від 10  до 13 років, від 13 років і старші.

Вихованці забезпечуються одягом, взуттям, канцелярським приладдям відповідно до затверджених норм.

Педагогічний колектив забезпечує умови для навчання та соціально-комунікативної діяльності. У закладі створено усі умови для надання слабозорим та незрячим дітям освітніх, реабілітаційних та корекційних послуг, які забезпечують подальшу адаптацію та соціалізацію.