ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

Педагогічний колектив, працюючи над проблемою «Особливості організації освітнього процесу в сучасній школі» , реалізує основні напрямки державної політики в сфері освіти, визначені Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», відповідними актами Президента України та Кабінету Міністрів України:

• впровадження в навчально-виховний процес нового «Державного стандарту початкової загальної освіти»;
  • ефективне підвищення результативності навчально-виховного процесу;
  • створення оптимальних психолого-педагогічних умов для здійснення особистісно орієнтованого підходу в процесі навчально-виховної, корекційно-відновлювальної, реабілітаційної роботи з учнями різних нозологій;
  • збереження та зміцнення здоров'я учнів школи;
  • створення умов для самостійної роботи вчителя, його методичного росту, новаторського підходу в системі роботи з учнями;
  • формування у дітей вмінь мислити перспективно, бути здатним задовольняти умови часу;
  • використання новітніх освітніх технологій для реалізації науково-методичної проблеми школи;
  • створення психолого-педагогічних і організаційно-педагогічних умов, які забезпечують психічне здоров'я і комфорт учнів за допомогою гуманізації і демократизації навчально-виховного процесу;
  • залучення учнів до свідомої діяльності з формування культури здорового способу життя як у навчальний, так і позаурочний час;
  • впровадження таких форм методичної роботи з вчителями, як створення проектів, портфоліо, проблемних семінарів-практикумів, круглих столів, конференцій, педагогічних читань, фестивалів.

Навчально-виховний, корекційно-відновлюваний процес, методична робота підпорядковані й цілеспрямовані на інтелектуальний та творчий розвиток учнів, створення необхідних умов для фізичного розвитку, поліпшення правового навчання і виховання школярів, на розвиток логічного мислення і творчої уяви.

Під час роботи методичних об'єднань систематично розглядаються питання сучасних педагогічних технологій у навчально-виховному процесі та використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання.

Систематично проводиться контроль стосовно таких питань:

• удосконалення змісту форм і методики трудового навчання і виховання школярів;
  • рівень сформованості навичок культури поведінки вихованців;
  • якість ведення шкільної документації;
  • робота по попередженню правопорушень серед вихованців школи;
  • відвідування учнями школи, дотримання єдиних вимог до вихованців;
  • організація чергування учнів та вчителів;
  • стан дотримання санітарно-гігієнічного режиму в школі;
  • якість проведення самопідготовок;
  • заходи щодо попередження дитячого травматизму;
  • реалізація ідеї захисту прав дитини в практиці роботи педколективу;
  • виконання практичних та лабораторних робіт фізики, хімії, біології;
  • стан викладання, рівень знань, умінь і навичок з різних предметів відповідно до річного плану роботи.

Реалізуючи проблему «Особливості організації освітнього процесу в сучасній школі» в спеціальній школі проводяться предметні тижні, які проходять творчо та яскраво. Проводяться відкриті засідання методичних об'єднань, конференції, круглі столи, відкриті уроки, різноманітні позакласні заходи, презентації проектів.

На засіданнях педагогічної ради систематично розглядаються такі питання:

• Аналіз роботи спеціальної школи за минулий навчальний рік, завдання педколективу та затвердження плану роботи школи на наступний навчальний рік.
  • Вплив науково-методичної підготовки та професійної майстерності вчителя на результативність навчально-виховного процесу в умовах спеціальної школи.
  • Виховання толерантності як умова підвищення якості освіти в спеціальній школі.
  • Удосконалення процесу виховання дітей з особливими потребами за допомогою моделювання й побудови виховних систем класів і груп.
  • Атестація педпрацівників.
  • Переведення учнів до наступних класів та випуск зі школи. Виконання річного плану.

Кінцевою метою роботи кожного педагога є підготовка слабозорих учнів до самостійного життя. Банальна фраза, але за нею – багаторічна, кропітка, нелегка робота, яка вимагає спеціальних знань з області дефектології, індивідуального та диференційованого підходу до навчання та виховання слабозорих учнів, неабиякого терпіння та любові до дітей і розуміння тієї справи, яку робить весь колектив школи та кожний педагог зокрема.