ВИХОВНА РОБОТА

У системі навчально – виховної роботи спеціальних шкіл для сліпих та слабозорих дітей велику роль відіграє правильна організація дозвілля учнів.

Весь вільний від навчання та режимних заходів час в умовах спеціальної школи повинен бути використаний учнями цікаво і змістовно. Саме над такою тенденцією працює педколектив нашої школи. Мета виховної роботи спрямована на формування повноцінної всебічно і гармонійно розвиненої особистості, підготовку до самостійного життя.

Навчально – виховний процес зорієнтовано на здібності, схильності, потреби й життєві плани кожного з вихованців. Правильно організована позакласна робота  дозволяє заповнити дозвілля сліпих і слабозорих дітей цікавими та корисними справами, розширити їх особистісні контакти у сфері спілкування, виховувати ініціативу і самостійність, розвивати індивідуальні здібності.

Масові форми виховної роботи спираються на орієнтовний розклад виховних заходів, який передбачає різні форми роботи в позанавчальний час з учнями школи, а саме: ігри, самоосвітня робота, виконання домашніх завдань, народознавча робота, бесіди, ліпка, аплікація, робота з книгою (позакласне читання), суспільно-корисна робота, екскурсії, прогулянки, перегляд телепередач, інформаційно- просвітницька робота та інше.

Крім цього у школі проводяться різні форми виховних заходів такі як конкурси малюнків, акції, виставки творчих робіт з природного матеріалу, виховні заходи, присвячені знаменними і пам’ятними датами, святкові концерти, спортивні заходи, вікторини та інше. Протягом навчального року проводяться тижні з попередженням дитячого травматизму. Вихованці закладу неодноразово були учасниками та переможцями міських і обласних конкурсів.

Весь комплекс усіх цих виховних заходів сприяє розвитку особистості дитини, розкриває її здібності, збагачує мову та кругозір школяра.