Семінар-практикум учителів-дефектологів (тифлопедагогів)

2 трав. 2019
Корекційно-розвиткова робота з дітьми з порушеннями зору: сучасні підходи

25 квітня 2019 року кафедрою педагогіки, психології і корекційної освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» у нашому закладі було проведено обласний семінар-практикум учителів-дефектологів (тифлопедагогів) з проблеми «Корекційно-розвиткова робота з дітьми з порушеннями зору: сучасні підходи» (керівник семінару – старший викладач обласного інституту післядипломної педагогічної освіти В. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук Войтко В.В., науковий керівник – Жосан О.Е.).

Протягом семінару обговорювалися питання соціальної адаптації дітей з особливими освітніми потребами, розвиток їх особистісної та емоційно-вольової сфери, проводилися уроки, практичні заняття із використанням інтерактивних технологій.Практичну діяльність представили вчителі-дефектологи:

1. Інтегроване заняття з розвитку мовлення і орієнтування в просторі «Дім. Будиночок. Оселя» (1 клас ),вчитель початкових класів Приходько Л.П.

2. Предметний урок. Аплікація на тему: «Дівчина-весна" в техніці пластелінопластика ( 2 клас),вчитель початкових класів Галузо С.В.

3. Урок англійської мови. «Світ тварин. Частини тіла» ( 3 клас ), вчитель англійської мови Задніпрянець Н.С.

4. Майстер-клас. «Розвиток креативного мислення слабозорих і незрячих учнів» ( 4 клас), вчитель початкових класів Лєтнікова О.Ф.

5. Логопедичне заняття. Використання кінезіологічних вправ для дітей з особливими потребами. ( Група ЗНМ),вчитель – логопед Євтенко Л.В.

6. Урок – подорож. «Лексикологія. Групи слів за значенням» (5 клас),вчитель української мови і літератури Пономаренко С.О.

7. Урок географії. Підсумок за темою «Гідросфера» (6 клас),вчитель географії Сіромаха З.С.

8. Основи масажу. Практична робота «Масаж верхньої кінцівки» (11 клас), вчитель біології Мацук Л.О.

9. Інтегрований урок соціально-побутової орієнтації і розвитку мовлення. «Великдень. Сервіровка столу» (3 клас),вчитель початкових класів Борисова Ю.С.

10. Лікувальна фізкультура. Формування правильної постави і зміцнення м'язів ступні ( 1 клас),вчитель фізкультури Буша Т.Д.

У шкільній бібліотеці була організована виставка методичної літератури, власних доробок педагогічних працівників та література шрифтом Брайля.

Святковий дитячий концерт «Наші таланти - тобі, Україно!», підготовлений та проведений для всіх гостей спеціальної школи педагогом-організатором Васильєвою А.М. та керівником гурткової роботи Захарченко О.О., нікого не залишив без позитивних емоцій та незабутніх вражень.

Дякуємо  керівникам семінару  за надану можливість  поділитися досвідом  з колегами про сучасні підходи у корекційно-розвитковій роботі з дітьми, що мають порушення зору.