Сторінка психолога

В умовах сучасної школи все більшої актуальності набуває психологічне супроводження навчально - виховного процесу. Головною і основною метою роботи шкільної психологічної служби є збереження й розвиток психічного здоров’я дитини в рамках системного підходу.

Тісна співпраця психолога та педагога є запорукою ефективності та своєчасності виховних впливів.

Ефективність роботи практичного психолога значною мірою залежить від дотримання ним правил і норм професійної етики. Важливе значення мають індивідуальна етична свідомість психолога, його почуття відповідальності, професійна компетентність, особистісні моральні якості.

Етичний кодекс на сам перед передбачає застосування таких загальних етичних принципів :

-         повага до особистості;

-         захист людських прав;

-         почуття відповідальності;

-         чесність та відвертість;

-         обережність щодо використання методів і процедур;

-         професійна компетентність;

-         наукове обґрунтування мети.

Професійні дії практичного психолога реалізуються у таких основних видах роботи:

1.     Психологічна просвіта педагогічного колективу, учнів батьків;

2.     Консультативно – методична допомога всім учасникам навчально – виховного процесу з питань виховання дітей, підлітків, створення сприятливих психологічних умов для їх розвитку;

3.     Психологічна профілактика – вивчення схильності дітей, своєчасне попередження відхилень установлені особистості, труднощів у міжособистісних стосунках, розв’язання конфліктів;

4.     Діагностика ( психологічні обстеження дітей, їх груп та колективів, умов навчання та розвитку), виявлення проблемних дітей, яких можна віднести до « групи ризику»;

5.     Корекція – здійснення психолого – педагогічних, розвивальних, психотерапевтичних заходів з метою усунення відхилень у психічному та особистісному розвитку дітей;

6.     Реабілітація – надання психолого-педагогічної допомоги дітям, які перебувають у кризовій ситуації;